Gabloty szkolne kluczbork

Czy w szkole konieczne są meble?

Myśląc o meblach w szkole, przed oczami mamy przede wszystkim dziesiątki ławek a przy tym krzeseł, na których spędziliśmy mnóstwo lat swojego życia. Jedni za żadne skarby nie chcieliby do tych lat wrócić, u innych takie wspomnienia stymulują jednak nostalgię za przeszłymi latami. Jakże kapitalnie byłoby być po raz kolejny młodym. Bez żadnych trosk a także zmartwień. Czy aby na pewno?
Wielokrotnie myśląc o przeszłości za bardzo ją bajerujemy. Staramy się nie pamiętać tego co wrogie. Zwróciliście uwagę, że dobre wspomnienia na ogół trwalej i precyzyjniej zapadają nam w pamięć, niż te sporadyczne problemy jakie wtedy mieliśmy? Pomimo, że nie musieliśmy kłopotać się płaceniem rachunków czy gotowaniem obiadów, nie zawsze przecież było łatwo. Kłótnie w szkole, czasem problemy z ocenami, lament, kiedy rodzice kazali wracać do domku, a my pragnęliśmy zostać z resztą kolegów na dworze. 
Jednakże co jeszcze pamiętamy ze szkoły? Chyba każda szkoła ma jedno takie miejsce w którym może zebrać się cała jej duma. Wszystkie najlepsze momenty jej uczniów z poprzednich lat. Gabloty szkolne obecne są nieomal w każdej placówce. Są niespotykanym wręcz czasem składowiskiem pucharów, medali a także innych statuetek, które na przestrzeni lat w wielu olimpiadach oraz konkursach osiągnęli jej wychowankowie. Często gablot jest kilka, nieraz jest do tego nawet odrębna sala.
Gabloty szkolne służą też czasami do magazynowania sprzętu, którym szkoła jest w stanie się pochwalić. Stare sprzęty, takie jak mikroskopy, sekstanty a także inne tego typu zabytkowe wręcz rzeczy także zawsze odnajdą miejsce na półkach szkolnych gablot.

2015 Copyright. Powered by Wordpress