Drukarnia będzin

Pułapki przy wydruku projektu

Dla każdego architekta w końcu przychodzi czas, kiedy wyłącza on AutoCada zaś jego projekt ostatecznie zostaje wydrukowany. Teoretycznie zdawać by się mogło, że na tym przygoda już się kończy i powoli zmierzamy do spokojnego finiszu, niemniej jednak nic bardziej mylnego. Jeszcze dużo może się przydarzyć i przede wszystkim po prawdzie dużo może się zepsuć. Główne elementy projektu wydrukowanego, takiego jak odpowiednie barwy, wypróbowana drukarnia, świetny papier oraz doskonale przykrojona jakość mogą zaważyć o odbiorze twojej pracy – nawet najlepszą koncepcję da się spaprać lichą grafiką bądź finałowymi niedoróbkami. Co uczynić, żeby tego uniknąć?
Przede wszystkim pamiętajmy o kilku zasadzkach, które oczekują na niewprawionych. Kiedy szykujesz plansze w projekcie graficznym, takim jak Photoshop lub Gimp, wydają ci się one cudowne i w odpowiedniej jakości, a po wydruku wychodzi tak zwana „pikseloza„? Pamiętaj więc, by zawsze, absolutnie zawsze stwierdzić jak wygląda obraz w realnej wielkości, klikając na ikonkę „100%”. Dopiero wówczas dowiesz się jak wszystko to prezentuje się naprawdę.
Inną sytuacją, która może nam się nagle przytrafić, są inne odcienie na wydruku. W tym miejscu niestety wszystko zależne jest od plotera, wobec tego dobrze, by drukarnia, z której usług korzystamy, została przez nas sprawdzona. Przed ostatecznym oddaniem koniecznie przeprowadź próbki kolorystyczne – na sprzęcie, którego użyjesz do dużego formatu! Każdy z nich posiada inne i nigdy do końca nie wiadomo, co wyjdzie w wersji finałowej. Jedyne, co zostaje, to metoda prób i błędów. Powodzenia!

2015 Copyright. Powered by Wordpress